Tasarımlarıyla Döneme Damgasını Vuran En Farklı Android Telefon Modelleri

Android sisteminin hayatımıza girmesiyle ve getirdiği yeniliklerle beraber, cep telefonları adeta etimiz kemiğimiz haline geldi. Gündelik hayatta en çok kullandığımız teknolojik aletler olan telefonlarımız, şu an olduğu hallere gelene kadar pek çok tasarım faciasına şahit oldu. Bu gözler neler gördü neler… Biz de Samsung’dan Motorola’ya pek çok telefon markasının en garip 9 Android telefonunu sizin için derledik. Bakalım aralarından sizin de kullandıklarınız çıkacak mı…

Cep telefonlarının ortaya çıktığı ilk halinden şimdiye kadarki değişimine pek çoğumuz şahit olduk. Tuşlu telefonlarla başlayan maceramız, Android işletim sisteminin hayatımıza girmesiyle farklı bir noktaya evrildi.

Tabii ki Android telefonlar da gelişim süreci boyunca pek çok farklı tasarım modeline şahitlik etti. Kullanım alışkanlıklarımızla birlikte evrilen son haline gelene kadar pek çok garip telefon modeliyle karşılaştık.

Biz de bu gelişim esnasında en garip tasarımlara sahip olan 9 Android telefon modelini sizler için derledik.

Bakalım neler varmış…

9. LG Wing

LG Wing, amilral gemi telefonlarından birine döner ekran eklenmesiyle ortaya çıktı. Katlanabilir telefonlara farklı bir bakış açısı getiren ürün aynı anda video izlerken mesajlaşabilme imkanı sağlıyor. 

32MP kamerası olan LG Wing, 260 gram ağırlığında.

8. Samsung Galaxy Beam

Teknoloji devlerinden Samsung inovasyon konusunda öncülük eden bir marka olmasıyla dikkat çekiyor. 2012 yılında yenilikçi bir bakış açısıyla Android bir telefona eklenebilecek özellikleri ararken DLP projektör teknolojisi ile Samsung Galaxy Beam’i geliştirdi. Projektörün çok fazla güç kullanması ise pil gücünün hızlı tükenmesini sağladı.

7. Samsung Galaxy S4 Zoom

Samsung’un bir dönem en çok kullanılan serilerinden Galaxy S modellerine yenilikçi bir bakış açısı getirildi. Dijital kameraların aynı dönemde son derece popüler olması ile iki teknoloji bir araya getirildi. Telefonların düşük pikselli çekimlerini ortadan kaldırmak için başarılı bir girişim olan Samsung Galaxy S4 Zoom beklenen ilgiyi göremedi.

6. YotaPhone

2012 yılında var olan tüm telefonların her bir özelliğine sahip olan YotaPhone, aslında ekran sistemiyle dikkat çekmişti. Hem önünde hem de arkasında ekranı bulunan telefonun tasarımında en garip bulunan taraf; önünde tipik bir LCD ekran varken arkasında Kindle gibi renkli bir e-mürekkep ekranının bulunmasıydı. Şirket 2019 yılında iflas ettiğini açıklamıştı.

5. Palm 2018

Son derece küçük olmasıyla dikkat çeken Palm Android işletim sistemli bu telefon beklenen ilgiyi göremedi. 2019 yılında TCL, Palm markasından faydalanabilmek için Palm 2018 modelini tanıttı. Pil ömrü kısa ve kamerası kötü olan telefon, çalışabilmek için başka bir telefona daha ihtiyaç duyuyordu.

4. Motorola Flipout

Bir döneme telefonlarıyla damgasını vuran Motorola, Flipout modelini 2010 yılında tanıttı. Diğer tüm şirketlerin tam dokunmatik ekrana birden dönüşünün yanında fiziki klavyelerini saklamak isteyen Motorola, iki teknolojide de başarı yakalamayı hedefledi. Telefon hem diğerlerine kıyasla ağır hem de kullanış açısından garip bulundu.

3. LG Double Play

Kullanıcılar Android telefonlar çıkmaya başladığı dönemde donanımlı teknolojik alet beklentisi içindeydi. LG de bu konuda Double Play modelini piyasaya sundu. Normal bir klavyeli telefondan ayrıldığı nokta ise klavyesinde küçük bir ekranın daha bulunmasıydı. Tasarımı yine de garip bulundu.

2. Motorola Backflip

Motorola gerçekten klavyeyi bırakmama konusunda tasarımlarını çok zorladı. Motorola 2010 yılında Backflip’i piyasaya sundu. (İlk Android telefon 2008 yılında sunulmuştu.) O yıllarda fiziksel klavye popülerliğini koruyordu. Kızak mekanizmayı kullanmak için farklı bir yöntem deneyen Motorola, geriye katlanan bir model üretti.

1. Sony Ericsson Xperia Play

Video oyunları konusunda teknolojiyi son derece başarılı kullanan markalardan Sony, Xperia Play ile kullanıcılarına garip bir deneyim sundu. Telefonun adının ilk olarak ‘PlayStation Phone’ olması bekleniyordu. Cep telefonu ve oyun konsolunun garip bir birleşimi meydana geldi. İsim bazında PlayStation’dan uzak durması sebebiyle beklenen satışı sağlayamadı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*