Ekonomistler gönderilen Gaye Erkan’ın ardından neler dedi

Eski Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın görevinden alınmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile başkanlık görevine Fatih Karahan atandı. Ekonomistlerden gönderilen Gaye Erkan’ın ardından sosyal medya platformu X’den ard arda açıklama geldi. İşte ekonomistlerin X paylaşımları…

KOZANOĞLU: NABUİLLİNA6, POWELL 5 TCMB BAŞKANI ESKİTTİ

Ekonomist Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, sosyal medya platformu X’den görevden alınan eski Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Kozanoğlu, paylaşımında; “Rus Merkez Bankası başkanı Nabuillina 6, ABD FED başkanı Powell 5,TCMB başkanı eskitti!” diyerek ironide bulundu.

SÖNMEZ: TEK ADAM KİBRİNİN YENİ BİR ÖRNEĞİ

Ekonomist Mustafa Sönmez ise, Erkan’ın görevden alınması ile ilgili X’den paylaşım yaptı. Sönmez, “Hafize Erkan’ın azliyle sonuçlanan sürecin makro politikalarla ilgili olduğu sanılmasın. Erkan fiyaskosu,yanlış insan istihdamının, tek adam kibrinin yeni bir örneği. İyi diploma, başarılı yöneticilik getirmiyor her zaman. Liyakat bu ikisinin birleşimi. Ama Erdoğan’da bu basiret yok” ifadesini kullandı.

BİNGÖL: ARTIK FAİZ ARTIRIMI YOK

Ekonomist Ozan Bingöl’de X’den yaptığı eski TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan paylaşımında, “Tüm faiz artışlarını bir kişiye yaptırıp yolladılar! Artık faiz artırımı yok, yeni başkan tertemiz bir sayfa ile yoluna devam edebilir…” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir