Su dolduran çocuğa ait iki resim arasındaki 3 farkı bulabilir misiniz? İki resim arasındaki farkları bulmak için sadece 10 saniye süreniz var!

İki resim arasındaki farkları bulma oyunları, zekâ testlerinin en bilinen ve tercih edilenidir. 7’den 70’e herkes tarafından bilinir olması onu interaktif yapar. Kişinin eğlenceli vakit geçirmesinin yanı sıra zihinsel olarak da gelişmesini destekler.

Gözlem becerilerinden, hafızanın hatırlama kısmına kadar birçok bilişsel yeteneği geliştiren iki resim arasındaki farkları bulma oyunları, aynı zamanda problem çözme becerilerini de geliştirir. Bu tür zekâ testi oyunlarını düzenli olarak çözerek hem beyninizi güçlendirebilir hem de daha uzun süreler dikkatinizi yönetmeyi öğrenebilirsiniz.

Evet, iki resim arasındaki farkları bulma oyunu mücadelesine hazır mısınız? Dikkatinizi toplayın ve iki resim arasındaki ustaca saklanmış olan farklılıkları keşfedin!

İKİ RESİM ARASINDAKİ 3 FARKI 10 SANİYEDEN KISA SÜREDE BULUN


Yukarıdaki görsellerde bir çocuğun kovasına su doldurduğunu görüyorsunuz. İki resimde neredeyse birbirinin aynısı gibi görünüyor. Ancak bu iki resim arasında ustaca değiştirilmiş 3 fark bulunuyor. Sizden bu iki resim arasındaki 3 farkı bulma oyununu 10 saniye içerisinde tamamlamanızı istiyoruz. Hadi, süreyi başlatalım ve tüm dikkatimiz ile farklılıkları bulmaya çalışalım!

İlk başta kolay görünün iki resim arasındaki 3 farkı bulma oyunu, farklıkları aramaya başlayınca zorlaşıyor. Çünkü 3 farkta ustaca düzenlenmiş. Çok yüksek dikkat ve odaklanma istiyor. Süreye karşı mücadele edilmesi de zaman yönetimi konusunda kişiyi tetikliyor.

İki resim arasındaki farkları bulma oyunları gibi zamana karşı yapılan zekâ testleri, kişinin süreyi verimli yönetebilme ve süre arka planda akarken konsantrasyonu kurabilme yeteneklerini de geliştirme konusunda yardımcı olur. Ve kişinin kendisini test etmesine olanak sağlar.Hızlı olmanız gerekiyor. Süre git gide azalıyor. İki resim arasındaki 3 farkı bulma oyununda şimdiye kadar kaç tane fark bulabildiniz? Ayrıntılar yakalama yeteneğiniz ne kadar güçlü keşfedebildiniz mi? Eğer farklılıkları bulmakta zorlanıyorsanız resmi biraz daha yakından bakarak analiz edebilirsiniz.

İki resim arasındaki 3 farkın 2’si neredeyse tamam ama 3. fark yok sanki değil mi? İtiraf edelim, bizde 3. farkı ararken biraz zorlandık. Ama işte burada gözlem yeteneğiniz devreye giriyor. 3. fark öyle bir yerde ki, gerçekten üstün dikkat becerisi istiyor.

İki resim arasındaki 3 farkı bulma oyununda sürenin sonuna geldik. Tüm farklılıkları tespit edebildiniz mi? 3 farkın da işaretli olduğu çözüm görselini birazdan sizlerle paylaşıyor olacağız ama siz bu zamana kadar eğer bulamadıysanız teste tekrar bir göz atabilirsiniz.

İki resim arasındaki farkları bulma oyununda tüm farklılıkları bularak oyunu başarılı şekilde bitiren okuyucularımızı tebrik ederiz. Gözlem yetenekleri ve ayrıntılara dikkat etme seviyelerinin ne denli yüksek olduğunu kanıtladınız.

Farklılıkları bulma konusunda zorlanan okuyucularımızın ise endişelenmesine gerek yok. Şimdi iki resim arasındaki 3 farkın da nerede olduğunu gösteren çözüm görselini sizle paylaşacağız. Oradan hangi farkı neden bulamadığınız hakkında çıkarımlar da bulunabilirsiniz.

İşte iki resim arasındaki 3 farkın çözümü;Evet, iki resim arasındaki 3 fark bunlardı. Peki, siz iki resim arasındaki farklılıkları bulma oyunlarını severek takip ediyor ve bu oyunlarda başarılı bir performans gösteriyor musunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir