Yerel seçimde Ankara için iş birliğini savunuyordu: İyi Parti Ankara İl Başkanı Köylüoğlu, istifa etti

Yerel seçimler öncesinde ittifak tartışmaları devam ederken İyi Parti’de şok bir istifa yaşandı. Ankara İl Başkanı Faruk Köylüoğlu, görevinden istifa etti. İyi Parti’nin yerel seçimlerde 81 ilde aday çıkarma kararının ardından Köylüoğlu, bir süredir Ankara gibi kritik illerde iş birliği yapılması gerektiğini savunuyordu.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 81 ilde aday çıkaracaklarını açıklamasının ardından Ankara’yı ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. İyi Parti Ankara İl Başkanı Faruk Köylüoğlu ve İl Yönetim Kurulu, Genel Merkez’e istifasını sundu. İstifa kararının Genel Merkez’le yapılan değerlendirme sonrasında alındığı öğrenildi. Genel Başkan Meral Akşener’in 81 ilde aday çıkarma düşüncesinin Genel İdare Kurulu’nda da (GİK) karara bağlanmasının ardından Köylüoğlu, bir süredir parti içerisinde yerel seçimlerde özellikle Ankara’da birlikte hareket edilmesi gerektiğini savunuyordu.

“Kararlara uyarız ama bu durumu doğru bulmuyorum”

2019 yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş’ın seçim koordinatörlüğü görevini de yürüten Köylüoğlu’nun yakın çevresine, “Mansur Yavaş’la birlikte üç buçuk ay seçimi kazanmak için çalıştık. Şimdi ise karşısına aday çıkarılarak kaybettirilmesi için çalışma noktasına gelindi. Partinin kararlarına da tabii ki uyarız ancak Ankara özelinde bu durumu partinin menfaatleri için de doğru bulmuyorum” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Köylüoğlu, istifasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Köylüoğlu açıklamasında, “Partimiz Genel İdare Kurulu’nda alınan 81 ilde iş birliği olmaksızın yerel seçimlere girilmesi kararının ardından, Ankara açısından çekincemizi dile getirmiş bulunduğumuzdan iş birliği yapmamız gerekliliği konusundaki görüşümüz parti yönetimimizle çeliştiği için görevimizden istifamız kaçınılmazdır” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir